TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

ELEKTRİK TESİSLERİNDE DAĞITIM


Adet:

Fiyatı:

40.00 TL


Sepete Ekle

Yazar Adı:

CEMİL ENGİN

ISBN No:

978-605-1470-6


Yayın No:

GN/2019/713

Yayın Yeri:

ANKARA

Sayfa Sayısı:

245


 

Giriş


Kredi kartınızla online ödeme yapmak istemiyorsanız veya sorun yaşıyorsanız banka havalesi veya eft yolu ile ödeme yapabilirsiniz.

Ödeme Bilgileri

İş Bankası Yenişehir Şubesi (4218) 5841411 No‘lu Hesap (IBAN TR11 0006 4000 0014 2185 8414 11)

Açıklama kısmına almak istediğiniz yayın/yayınların adını, TC Kimlik No veya Vergi No‘nuzu yazınız.

Ödeme yaptıktan sonra dekontu (0312) 417 38 18 No‘lu faksa veya emo@emo.org.tr e-posta adresine adresiniz ile birlikte gönderiniz.Sunuş


 

Bu kitap; ülkemizde elektrik dağıtım sektöründe, çalışmalarını sürdüren ve her biriminde görev yapan meslektaşlarıma yönelik olarak hazırlanmıştır.

Kitap kapsamında, dağıtım ve ölçü transformatörleri, kesici ve ayırıcılar, modüler hücreler, kısa devre hesapları, koruma ve kontrol, kayıp-kaçak, ölçü ve sayaçlar, yüksek gerilim tesislerinde topraklamanın önemi ve son dönem çalışmalarımla birlikte önerilerim yer almaktadır. Ayrıca bu kitapta, çalışma yaşamımda yararlandığım çeşitli kaynaklardan teorik bilgilere ve her bölümde sırası geldiğinde uygulamaya dönük çalışmalarıma yer verilmiştir.

Bu kitapta yer verilen her bölüm geniş kapsamlı ele alındığında bir veya birkaç ciltlik kitap konusudur. Bu nedenle her bölüm başlığı altında yer alan konuların temelini oluşturan teorik bilgilerle yetinilmiş, daha çok saha çalışmalarında yararlı olabilecek tecrübeler paylaşılmış ve uygulamalara dönük, yerleşim bölgesi transformatör güç hesabı ve proje yapımı, röle koordinasyon çalışmalarıyla ilgili örnek çözümler, ölçü devreleri ve sayaçlarla ilgili her türlü bağlantı şekilleri, hatalı bağlantılara yönelik örnek çizimler ve düzeltme faktörü hesapları, karmaşık ölçü devre elemanlarına göre, sayaç çarpan hesaplamaları, çeşitli problem ve çözümlerine yer verilmiştir.

Kitabımda yayınlarından faydalandığım çok değerli uzman meslektaşlarıma içten teşekkürlerimi sunarım. Bu kitabı, yazmam ve tecrübelerimi paylaşmam konusunda, beni teşvik eden eşime, içeriğinde yer alan çizimlerde katkı sağlayan kızıma ayrıca teşekkür ederim.

Cemil Engin 

Elektrik Mühendisi

Tredaş Tekirdağ Emekli İşletme Müdürü 


 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri