TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİ VE TÜRKİYE`DEKİ DURUMU ÇALIŞTAYI


Ücretsiz e-Kitap

Yazar Adı:

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ

ISBN No:

978-605-01-1145-3


Yayın No:

GY/2018/705

Yayın Yeri:

ANKARA

Sayfa Sayısı:

41


 

Sunuş


Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 26 Aralık1954 yılında 672 üye ve 6235 sayılı TMMOB yasası uyarınca kurulmuş olup, 1982 Anayasasının 135. maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Türkiye sınırları içinde meslek ve sanatlarını yürütmeye yasal olarak yetkili mühendis, yüksek mühendis, yüksek mimar, mimarları örgütünde toplayan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği içinde yer alan ve tüzel kişiliğe sahip olan 24 odadan biridir. Elektrik, Elektronik, Kontrol ve Biyomedikal Mühendislerini bünyesinde barındıran EMO‘nun bugünkü üye sayısı 50.000‘in üzerindedir.
EMO faaliyet alanındaki meslek disiplinlerinin mesleki, teknik ve örgütlenme sorunlarına temas etmekte ve üyeleriyle birlikte bu kapsamlarda etkinlikler düzenlemektedir. Elinizdeki çalışma, Bİyomedikal Mühendisliği alanında uzun zamandır ihtiyaç duyulan ve disiplinin tüm alanlarını bir araya getiren "Biyomedikal Mühendisiliği Mesleği ve Türkiye‘deki Durumu Çalıştayı"nın bant çözümleri özeti ve sonuç bildirgesinden oluşturulmuş bir kitaptır.
Çalıştay, Biyomedikal Mühendisliği alanında sektör temsilcilerini, tıbbi cihaz üreticilerini, kamu kurumlarını, akademisyenleri ve Meslek Odası EMO‘yu bir araya getiren ve mesleğin geleceğine yönelik ciddi tartışmaların yütüldüğü bir etkinliktir. farklı sorumluluktaki kurumları bir araya getiren ve meslek disiplininin en geniş katılımı ile gerçekleştirilen bu çalıştay, ilerleyen dönemlerde de yapılacak Biyomedikal Mühendisliği meslek etkinliklerinin temelini oluşturmaktadır.
Saygılarımızla.

EMO Ankara Şubesi
23. Dönem Yönetim Kurulu

Dosyalar

TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ (5630 KB)

 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri