TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

Tüm Haberler

 
 

EMO Aracılığıyla Kendi Yayınınızı Yapabilirsiniz

09.06.2016

Mesleki alanlarımızda çalışan pek çok deneyimli meslektaşımız ve akademik dünyada yer alan meslaktaşlarımızın kendi yayınlarını, telif haklarının da kendilerinde kalmasını sağlayacak şekilde EMO aracılığıyla yayınlamak istiyoruz. Bu amaçla makale, ders notu veya kitaplarınızı dilerseniz basarak, dilerseniz e-kitap olarak mühendislerle ve mühendis adayları ile buluşturmak üzere EMO ile irtibat kurabilirsiniz. EMO`nun konuya ilişkin duyurusuna yazımızın devamından erişebilirsiniz.


EMO Kitap Portalı İstatistiklerimiz - 2016

12.01.2016

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Kitap portalı istatistiklerini 12.01.2016 tarihi itibariyle yayınlıyoruz. Kitap portalımız üzerinden gerçekleşen toplam kitap alımı 17372 adettir. Başta üyelerimiz olmak üzere tüm okurlarımıza teşekkür ediyoruz.


Yüksek Yapılarda Elektrik ve Mekanik Servis Kılavuzu, Tasarım ve Kestirimler / A.k.mittal

23.05.2013

Bu kitap, tasarım ihtiyaçları, mevzuat ve standartlar yönünden gereklilikleri, bütünleşik yaklaşım ışığında acil durum yönelimlerini, yükselen enerji maliyetlerinin etkisini ve çevre koruma farkındalığı gibi ana etkenleri dikkate alarak yüksek yapılarda elektrik ve mekanik sistemleri dikkate almaktadır. Kitap, Hindistan Bayırdırlık ve İmar Dairesinde Elektrik ve Mekanik projelerden sorumlu başmühendis olarak çalışan A.K. Mittal tarafından kaleme alınmıştır.


Fttx Kavram ve Uygulamaları / Gerd Keıser

23.05.2013

Bu kitap, iletişim teknolojilerinde radikal bir çığır açan PON-Pasif Optik Şebekeler [:PON-Passive Ptical Netvvork] kavramı üzerine yazılmıştır. Bu yeni erişim şebekelerinin anlaşılması, tasarlanması ve yapılandırılması için ihtiyaç duyulan herşey, bu kitabın kapsamı alanındadır.


`desıgn Of Smart Power Grid Renewable Energy Systems` Türkçeleştirilerek Yayımlandı

29.04.2013

Enerji üretimini sürdürürken varolan kaynakları etkin kullanarak karbon ayakizini azaltıp ortadan kaldırmak, 21 yy.’ın en büyük meselelerinden biridir ve elektrik mühendisliği disiplinindeki bizler için özellikle kafa karıştırıcıdır . Bu kitapta sürdürülebilir enerji üretimi meselesi, mikro şebeke ve akıllı güç şebekesi yenilenebilir enerji sistemlerinin bir parçası olarak dikkate alınmaktadır.


EMO Kitap Portalı İstatistikleri

13.08.2012

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Kitap portalı istatistiklerini 13.08.2012 tarihi itibariyle yayınlıyoruz. Kitap portalımız üzerinden gerçekleşen toplam kitap alımı 8679 adettir. Bu yayınlardan 6884 adedi e-yayın, 1795 adedi ise basılı yayınlarımızdandır. Başta üyelerimiz olmak üzere tüm okurlarımıza teşekkür ediyoruz.


Bilimsel Bir Makale Nasıl Yazılır ve yayımlanır?

24.06.2011

Bilimsel bir makalenin yazımı ve yayımlanması konusunda ingilizce pek çok kitap arasında Robert A. Day`in 1979`dan beri ISI Press (Institute for Scientific Information), The Oryx Press ve son olarak da Cambridge University Press taraf›ndan dördüncü baskısı yapılmış olan bu son derece etkileyici eserini ilk gördüğüm ve sayfalarına göz gezdirdiğim anda nasıl bir sevinç duygusu yafladığımı anlatamam. Sanırım buna asıl neden, pek çok meslektaşım gibi benim de yaflamış olduğum zorlukların nihayet dile getirilmiı olmasını görmenin rahatlığıydı.


Fenni Karikatürler

24.06.2011

Tayfun AKGÜL`ün çizimleriyle `FenniKarikatürler` Kitabı Elektrik Mühendisleri Odası Tarafından Yayımlandı.


To-kat Projesi

02.03.2011

Günümüzde çevrimiçi birçok uluslararası (OCLC WorldCat), belirli bir ülkeye hizmet veren (COPAC, LIBRIS) ve bölgesel (OhioLink, MELVYL) toplu kataloglar oluşturulmuştur. Ülkemizde de benzer gelişmeler olmasına rağmen, toplu kataloglar basılı ortamlarda kalmış ve var olan çalışmalar da zaman aşımına uğrayarak güncelliklerini yitirmişlerdir.


2009-2010 Yılına Ait Yayın İstatistiklerimiz

01.02.2011

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası olarak üyelerimizin bilgi birikimlerini aktarmaları ve gelecek nesillere bu bilgilerin aktarılmasında aracılık eden yayımlarımıza dair istatistikeri yayımlıyoruz.


Enerji Yöneticiliği ve Enerji Kimlik Belgesi

31.01.2011

Enerji Yöneticiliği ve Enerji Kimlik Belgesi Broşürlerimiz EMO Kitap Portalında yayınlanmıştır.


Elektrik Mühendisleri Odası'ndan E-kitap'lar

02.11.2010

EMO 42. Dönem'de bir yayın portalı oluşturuyor. Bu yayın portalı üzerinde, daha önce de sürdürmekte olduğumuz, basılı dergilerimizin İnternet sürümleri, basılı kitaplarımızın tanıtımları ve çevrim içi satın alma olanakları ile doğrudan İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirebileceğiniz e-kitapları çok düşük bedellerle edinebilme olanağına sahip olacaksınız. İnternet sitemiz üzerinden e-kitap dağıtım hizmetini, yakında hizmete girecek olan EMO Yayın Portalı'nın öncülü olan, sitemizin yayın bölümünde yer alan e-kitaplarla uzunca bir süredir veriyorduk. Yayınlarımızı izleyenler hatırlayacaktır, ilk e-kitabımız, EMO üyesi Arif Künar'ın "Neden Nükleer Santrallere Hayır" kitabının PDF baskısıydı. Hükümetin Akkuyu'da nükleer santral kurma inadı maalesef hala kırılamadı. Dört yıl önce bastığımız bu kitap hala güncel!

 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri