TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

FTTX KAVRAM VE UYGULAMALARI / GERD KEISER

Yayına Giriş Tarihi: 23.05.2013
Güncellenme Zamanı: 23.05.2013 15:17:02

 

Güncellenme Zamanı: 23.05.2013 15:15:52

 
Bu kitap, iletişim teknolojilerinde radikal bir çığır açan PON-Pasif Optik Şebekeler [:PON-Passive Ptical Netvvork] kavramı üzerine yazılmıştır. Bu yeni erişim şebekelerinin anlaşılması, tasarlanması ve yapılandırılması için ihtiyaç duyulan herşey, bu kitabın kapsamı alanındadır.
 

Kitabın başlangıç kısımlarında erişim şebekelerinde kullanılan fiber optik iletişim teknolojilerine ilişkin komponentler ve altında yatan prensipler, mantıksal bir sıralama içinde anlatılmaktadır ilerleyen bölümlerde PON-Pasif Optik Şebekeler ve FTTP-Kapıya Kadar Fiber [:FTTP-Fiberto the Premises] Şebekeleri gibi, FTTX-Yerine Kadar Fiber [:FTTX-Fiber to the X] Şebekelerinin seçenekleri anlatılmaktadır Son olarak bir şebeke enstalasyonu ve şebekenin sürdürülmesi için gereken ölçüm ve test süreçleri de bu kitabın kapsamı içindedir. Kitapta:

FTTP-Kapıya Kadar Fiber şebekelerini uygulamak üzere ihtiyaç duyulan optik kablolar, pasif komponentler ve alıcı/vericiler detayları ile anlatılmaktadır, FTTP-Kapıya Kadar Fiber uygulamaları için gereken çeşitli kriterleri (farklı komşuluk kategorileri, şebeke tasarımları için optik güç bütçe analizleri, son kullanıcı ekipmanlarına enerji verecek opsiyonlar vb. gibi kriterler) açıklayan metin ve çizimler,

Merkezde kullanılan kablolama arabirimleri ve gerekli parçalar, dışarıda kullanılan kablolar ve kablolama parçaları ve ekipmanlar optik kablolama prosedürleri dahil her türlü FTTP-Kapıya Kadar Fiber kablolama uygulamaları ile ilgili detaylar, Şebekenin doğru düzgün konfigüre edilmesi ve hatasız çalışması için gereken problem çözümüne dönük yöntem ve ipuçları ile ölçmeve test teknikleri hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.
 
Kitaptaki örneklerin simülasyonu için, ücretsiz bir interaktif FTTP şebeke yazılımını da web sitemizden indirebileceksiniz... Bu kitap, özellikle daha ucuz (maliyet etkin) FTTP şebekeleri kurmak isteyen mühendisler ile telekomünikasyon ve sinyal işleme alanında çalışan orta ve üst düzey yöneticiler için okunması gereken bir kaynaktır. İçindeki yüzlerce problem ve çözümleri ile aslında elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenciler için de iyi bir öğrenci kitabıdır.
Kitabın yazarı Gerd Keiser, fiberoptik iletişim sektöründe yenilikçi bir firmanın yöneticisidir Ancak aynı zamanda Northeastern Üniversitesi and Tufts Üniversitesinde dersler de vermektedir. Fiber Optik Şebekelerle ilgili birçok dillere çevrilmiş başka kitapları ve makaleleri de bulunmaktadır.

Bu FTTX KAVRAM VE UYGULAMALARI / GERD KEISER 23.05.2013 gününden itibaren 1097 defa okunmuştur.

 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri