TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

YÜKSEK YAPILARDA ELEKTRİK VE MEKANİK SERVİS KILAVUZU, TASARIM VE KESTİRİMLER / A.K.MİTTAL

Yayına Giriş Tarihi: 23.05.2013
Güncellenme Zamanı: 23.05.2013 15:08:04

 

Güncellenme Zamanı: 23.05.2013 15:09:59

 
Bu kitap, tasarım ihtiyaçları, mevzuat ve standartlar yönünden gereklilikleri, bütünleşik yaklaşım ışığında acil durum yönelimlerini, yükselen enerji maliyetlerinin etkisini ve çevre koruma farkındalığı gibi ana etkenleri dikkate alarak yüksek yapılarda elektrik ve mekanik sistemleri dikkate almaktadır. Kitap, Hindistan Bayırdırlık ve İmar Dairesinde Elektrik ve Mekanik projelerden sorumlu başmühendis olarak çalışan A.K. Mittal tarafından kaleme alınmıştır.
 

 Özellikle tasarım aşamasında çeşitli standartlar, mevzuat, uygulama pratikleri, teknoloji ve yapım kuralları ile özellikle tasarımın ilk aşamalarında gerekecek olan bilgi ve görgülerin birleştirilerek bir kaynak kitap haline getirilmesi amaçlanmıştır. Özellikle teknolojinin hızla yenilenmesi ve her geçen gün yeni ürün/hizmetlerin ortaya çıkması dolayısıyla yeni teknolojilerin de içerildiği bir kaynak daha da önem taşımaktadır. Bilindiği gibi artan nufüs ve enerji ihtiyacı, bina teknolojilerinde sürekli yenilenen kavramları da beraberinde getirmektedir, özellikle enerji konusu günden güne daha çok önem taşımaktadır. Sürdürülebilir bir ortam için enerji üretiminin kazandığı önem ve enerjinin hızla daha da pahalılanması, binalarda enerji tasarrufunun önemini artırmaktadır. Bu kitap, "yeşil bina" kavramının gerektirdiği temelleri de okuyucularıyla paylaşmaktadır. Kitabın amacı sadece yüksek binalarda elektrik ve mekanik servislerin gerektirdiği mühendis tasarımcıya dönük kavramları irdelemenin yanında; daha etkin enerji kullanan, kullanıcı ve çevre dostu binalar tasarlayacak olan mimarlara enerji gereklilikleri, güvenlik yönü ve bakım koşulları ve yeterli alan ihtiyaçları açısından gerekli bilgileri de vermektedir. Kitap, Elektrik Mühendisleri Odası tarafından, CBSD yayınlarından telifli olarak Türkçeleştirmektedir. Alanında dünyada ve Türkiye‘de tek kitaptır.


Bu YÜKSEK YAPILARDA ELEKTRİK VE MEKANİK SERVİS KILAVUZU, TASARIM VE KESTİRİMLER / A.K.MİTTAL 23.05.2013 gününden itibaren 1468 defa okunmuştur.

 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri