TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

III. ÖĞRENCİ ÜYE KURULTAYI BİLDİRİLER KİTABI


Stokta Yok

ISBN No:

975-395-979-6


Yayın No:

SK/2005/5

Yayın Yeri:

ANKARA

Sayfa Sayısı:

79


 

Sunuş


Bir yanı ile meslek örgütü diğer bir yanı ile demokratik kitle örgütü olan Elektrik Mühendisleri Odası'nın, kısaca EMO–Genç olarak ifade edilen öğrenci üye örgütlenmesi, aktif ve dinamik yapısıyla üçüncü kez Öğrenci Kurultayı‘nı gerçekleştirdi.

Finans kapital zorbanın iktisadi-sosyal ve kültürel empeyalist saldırısı ile bireyci, rekabetçi, yozlaşmış bir gençlik oluşturma çabasına karşı devrimci,dayanışmacı, özgürlükçü bir öğrenci gençlik örgütlenmesi ile bir kez daha direnci ve direnişi ortaya konuldu.

"İnsan kendini yeniden üretsin diye örgüte ihtiyaç duyar" diyen T. Adorno gibi hepimiz örgütlülüğün gereğini kabul eder, inanırız. Hal böyle iken örgütlenmekten kaçınıyor ya da örgütleniyor ama gereklerini yerine getirmiyorsak, ortada önemli bir sorun var demektir. Oda düzleminde bir öğrenci örgütlülüğü, öğrencilerin kendilerini mesleki, toplumsal, kültürel olarak ifade edebilmelerine yönelik bir platform oluşturmuştur. Şüphesiz öğrenci olmanın faklı sorunları, özgün örgütlülüklere gereksinim duyar. Doğrudan öğrenciliğe yönelik özgün talepleri karşılayan öğrenci örgütlenmelerinin yanı sıra geleceği kapsayan bir yaklaşımla, meslek odası düzleminde öğrenci örütlülüğünün geliştrilmesi de bir gerekliliktir.

Sermayenin ihtiyacı doğrultusunda yapılandırılan eğitim sistemine ve YÖK'e karşı, paralı eğitime, fırsat eşitsizliğine, tüm alanlarda olduğu gibi eğitimde de özelleştirmelere karşı duran bir gençlik örgütlenmesi olan EMO – Genç, işte bu gereksinimin sonucudur. Gelecekte Odamız üyesi olacak olan öğrenci üyelerimizin bir örgütlülüğü olan EMO-Genç, meslek odasında örgütlenmenin yanı sıra sendikal örgütlenmeyi de olmazsa olmaz kabul etmektedir.

Bilimin, savaş gibi yıkıcı, yok edici amaçlar için değil barış için, insanlığın yararına üretilmesini ve kullanılmasını sağlamayı şiar etmektedir. Şüphesiz Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile ona bağlı Elektrik Mühendisleri Odası, kendi geleceğini ülkenin geleceğinde gören, özgürlükten, emekten demokrasiden yana tavır koyan EMO-Genç üyelerinin omuzlarında yükselecektir.

Gençlik Gelecek, Gelecek Bizimle Özgürleşecek!

BİLDİRİLER

PROGRAM

SONUÇ BİLDİRİSİ

EMO III. ÖĞRENCİ KURULTAYI


 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri