TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

SARI BİSİKLET


Stokta Yok

Yazar Adı:

ARDA DEVECİ

ISBN No:

9786059694087


Yayın Yeri:

ANTALYA


 

Giriş


Genç üyelerimizden ( üyelik numarası : 66564) Arda Deveci, mühendislik kariyeri dışında edebiyata ve yazmaya duyduğu ilgiyle birlikte yaklaşık 9 ay süren bir çalışma sonucu ilk romanı ‘Sarı Bisiklet`i Ocak 2017 de kitap dostlarıyla buluşturdu. Şu ana kadar okuyanlardan beğeniler alan Sarı Bisiklet için ‘genç bir yazara göre sağlam ve olgun bir kalemle yazıldığına` dair yorumlar da aldık. Biz de Elektrik Mühendisleri Odası olarak, genç meslektaşımıza bu yolda destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biliyoruz ki ‘Sanattan yoksun kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir (M. K. ATATÜRK)`.

 

Şimdiden siz değerli üyelerimize ve meslektaşlarımıza keyifli okumalar diliyoruz.

 

Not: Arda, Ankara`da odamıza sık sık gelecek. Kitaplarınızı imzalatmak için bu güzel bir fırsat olabilir.

 

Arda DEVECİ Kimdir?

 

1992 yılında Ankara`da doğdu. İlköğretimini Sarar İlköğretim Okulu`nda (Ankara-Kızılay), lise eğitimini ise Ankara Atatürk Anadolu Lisesi`nde (AAAL) aldı. Bu okullardan başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisli Bölümünü kazanıp meslektaşımız olma yolunda ilk adımlarını attı. Şu anda Aselsan`da mühendislik hayatını disiplinli bir şekilde yürütmektedir.

 

Çocukluğundan beri eline geçen her kitabı okuduğunu söyleyen genç yazarımız, yazma uğraşıyla yaklaşık 2 senedir ilgilendiğini söylemektedir. Birkaç farklı kurgu, onlarca karakter tasarlayıp onlarda yazma becerisini geliştirdikten sonra 9 ay boyunca ‘Sarı Bisiklet`e odaklandığını ve bu dönemde hayatını ana karakterimiz ( 65 yaşında Alzheimer hastası bir kadın) gibi yaşadığını belirtmiştir.

Yazmanın kendisi için bir tutku olduğunu söyleyen Arda, ‘Sağlıklı olduğunu bildiğim düşüncelerimi insanlarla paylaşmak, bu düşünme yapısıyla onların hayatlarına bir şekilde dokunmak` istediğini de ayrıca belirtmiştir.


Sunuş


Alzheimer hastası olduğunuzu öğrenseniz ne yapardınız? Gidip bir bisiklet alır mıydınız? Ya da hiç bilmediğiniz coğrafyaları keşfetmeye çıkar mıydınız mesela? Sizi melek olarak gören torunlarınıza hastalığınızdan bahseder miydiniz ?

 

‘Ben bahsetmedim. Hatta çocuklarıma bile söylemedim hastalığımı. Kendi kendime bir şeyler yapmaya çalıştım. Bildiklerimi unutmamak için yazdım. Hastalıkla mücadele edebilmek için yeni şeyler öğrenmeye çalıştım. Hatırlayabildiğim her şeyi yazdım, çocuklarımın doğduğu günden, lisede aşık olduğum o gence kadar her şeyi. Böylece hem hastalıkla mücadele ettim hem de saklayabildim herkesten. Bir süre yani. Ama yıllar sonra ‘hatırlama defterimi‘ torunum Aras‘ın bulacağını nerden bilebilirdim? İşte her şey böyle başlamış oldu…‘

Merak edenler, Sarı Bisiklet‘in gittiği yol size bütün hikayeyi anlatacaktır...

 

Kitabı bulabileceğiniz Kitabevleri ve internet satış siteleri;

1)      Dost Kitabevi ( Ankara ve Eskişehir)

2)      Öykücü Kitabevi ( ODTÜ Çarşısı)

3)      D&R İnternet Sitesi

http://www.dr.com.tr/Kitap/Sari-Bisiklet/Arda-Deveci/Edebiyat/Turk-Gunluk-Ani/urunno=0001687540001

4)      İdefix İnternet Sitesi

http://www.idefix.com/Kitap/Sari-Bisiklet/Arda-Deveci/Edebiyat/Turk-Gunluk-Ani/urunno=0001687540001

5)      www.babil.com

6)      www.sozcukitabevi.com

7)      www.odakitap.com

 

Ve yakında Arkadaş ve Ada Kitabevlerinin rafında da yer alacak…


 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri