TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

EEMKON 2015 - BİLDİRİLER KİTABI


Stokta Yok

ISBN No:

978-605-01-0913-9


Yayın No:

SK/2016/566

Yayın Yeri:

İSTANBUL

Sayfa Sayısı:

240


 

Sunuş


 19-20-21 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi`nde (EEMKON2015) "Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi" düzenledik. Yoğun bir katılımla gerçekleştirdiğimiz Kongre, sadece elektrik mühendislerine değil, elektronik, kontrol ve biyomedikal mühendislerine de yönelik bir dizi etkinliğin gerçekleştiği, üniversitelerin ve meslek alanımızdaki diğer kurum ve kuruluşların desteğini alan başarılı bir çalışma oldu.

Yedi ayrı sempozyumdan oluşan kongreye; TESİD, ENOSAD, İPYD, EMSAD, ETMD, ATMK gibi pek çok sektör derneği ve kuruluşu ile birlikte TSE, BTK, EÜAŞ gibi kamu kuruluşları ve aralarında İTÜ, İstanbul Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi olan 38 üniversite destek verdi. Üç günde 525 delege, 770 öğrenci ve 820 kayıtlı izleyici ve ayrıca sergi ziyaretçileri ve kayıtsız izleyicilerle birlikte 3000`ü aşkın katılımcının izlediği kongrede; 12 panel, 45 oturum düzenlendi ve dokuzu yurtdışından olmak üzere 245 konuşmacı sunum yaptı.

Genelde mühendislik eğitimi, özelde elektrik, elektronik, kontrol, biyomedikal gibi Elektrik Mühendisleri Odasının üyesi olmaya aday, mühendislik eğitimi alan MÜHENDİS adaylarının eğitiminin nasıl olması gerektiğini tartışmak için kongrede eğitimle ilgili bir dizi etkinlik düzenlendi. Çeşitli üniversitelerin öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katıldığı ve TMMOB üyesi mühendislerden yoğun ilgi gören sempozyum, "Mühendis istihdamı, sanayinin talepleri ve gelecek perspektifinde mühendislikten beklenen nelerdir" konuları esas olacak şekilde aşağıda belirtilen konu başlıklarında oturumlar ve paneller gerçekleştirildi.

Konular:

1. Mühendisik Eğitiminde sorunlar

2. Üniversite-Sanayi ilişkileri

3. Mühendislik Eğitiminde ünvan sorunları

4. Mühendislik Eğitiminde devlet, vakıf üniversiteleri ve teknoloji fakülteleri,

5. Eğitim ve Teknik yayın dili.

Mühendislik Eğitimi Sempozyumunda yapılan 5 oturumda 29 bildiri sunumunun yanında ilgili tüm tarafların temsil edildiği "Mühendislik Eğitiminin Durumu" ve mühendisöğrenci buluşması yapıldı.


Dosyalar

EEMKON 2015 - BİLDİRİLER KİTABI (13364 KB)

 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri