TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

İLETİŞİM VE POLİTİKA


Ücretsiz e-Kitap

Yazar Adı:

EMO ANKARA ŞUBE


Yayın Yeri:

ANKARA

Sayfa Sayısı:

42


 

Sunuş


1865 yılında, aralarında Osmanlı İmparatorluğu`nun da bulunduğu 20 ülke tarafından Paris`te kurulan ve merkezi Cenevre`de bulunan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği`nin kuruluş günü olan 17 Mayıs, Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada Dünya Haberleşme ve Bilgi Toplumu Günü olarak kutlanmaktadır.
Uzun yıllar ülkemiz gündeminde hiç yer almayan bu anlamlı gün, ülkemizde son birkaç yıldır Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile BTK gibi devlet kurumlarının katılımlarıyla, bazı işadamları örgütleri tarafından kutlanmaktadır.
Uzun bir süredir; internet yasakları, sosyal paylaşım ortamlarının karartılması, telefon dinlemeleri ve sektördeki rekabete aykırı uygulamalarla anılan ülkemiz, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği`nin, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Gelişim Endeksinde, 166 ülke arasında 68. sırada yer almaktadır.
Bu nedenle; Haberleşme Özgürlüğü`nün, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi`nde de yer alan temel bir insan hakkı olduğundan hareketle; gerek teknolojiyi üreten ve gerekse bilginin yaygınlaştırılması için çaba gösteren bir meslek örgütü olarak bu günü, anlam ve önemine değecek bir şekilde kutlamak istedik.
Etkinliğimize katılan, katkı sunan tüm ilgililere teşekkür eder, kamuoyunun bilgilerine sunarız.
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
ANKARA ŞUBESİ (2016)

Dosyalar

İLETİŞİM VE POLİTİKA (4070 KB)

 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri