TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

MİKROİSLEMCİLERE GİRİS: ASSEMBLER İLE YAZILIM VE ARAYÜZ


Adet:

Fiyatı:

2.00 TL


Sepete Ekle

Yazar Adı:

MEHMET BODUR

ISBN No:

978


Yayın No:

EK/2016/627

Yayın Yeri:

ANKARA


 

Giriş


Kredi kartınızla online ödeme yapmak istemiyorsanız veya sorun yaşıyorsanız banka havalesi veya eft yolu ile ödeme yapabilirsiniz.

Ödeme Bilgileri

İş Bankası Yenişehir Şubesi (4218) 5841411 No‘lu Hesap (IBAN TR11 0006 4000 0014 2185 8414 11)

Açıklama kısmına almak istediğiniz yayın/yayınların adını, TC Kimlik No veya Vergi No‘nuzu yazınız.

Ödeme yaptıktan sonra dekontu (0312) 417 38 18 No‘lu faksa veya emo@emo.org.tr e-posta adresine adresiniz ile birlikte gönderiniz.


Sunuş


 Mikroislemci kavramı 70`li yıllardan baslayarak mühendislik dünyamıza girdi. Önceleri ancak haberlesme, uzay ve havacılık gibi alanlarda kullanım bulan bu kavram hızla bilgisayar donanımı, endüstriyel kontrol sistemleri gibi alanlarda genis uygulama alanı buldu. Islemci üretim teknolojisinin gelismesi ve ucuzlamasıyla günümüzde mikroislemci kullanılmayan alan kalmadı.

Elinizdeki kitap DAÜ Bilgisayar Mühendisligi Türkçe Programına yönelik olarak, bilgisayar mühendisi adaylarına mikro islemcilerin temel yapısı, devreleri, ve çevirici diliyle programlanmasını vermek üzere yazıldı.

Kitaptaki konuların takip edilebilmesi için ögrenci temel mantık tasarımının yanısıra ardısık sayısal devre analizini, ve yazmaç kavramını biliyor olmalıdır. Kitap sayı sistemlerine iliskin kısa bir genel giris bölümünün ardından dogrudan çevirim dili programlamaya giriyor ve mikroislemci devrelerindeki bellek sistemi ile giris çıkıs sistemi, ve bunlara baglı analog ya da sayısal dönüstürücü, zamanlama, gösterge kullanımı, adım motoru çalıstırma örnekleri içeren birinci sürümüne ek olarak bu sürümde seri haberlesme için gerekli donanım ve yazılım tabanını olusturmayı amaçlıyor.

Bu kitap akademik amaçla dagıtılan pdfLATEX ile dizildi ve içindeki sekiller TiKz ortamında çizildi. Kitabın yazı düzeni LATEX-scrbook ile, içindeki program dökümleri ise LATEX-listings ortamıyla olusturuldu. Son olarak kitabın yazılısında gerekli zamanı ve enerjiyi ayırabilmemi saglayan, çesitli konularda fikirleriyle destek olan sevgili ailem ve meslek arkadaslarıma tesekkür eder kitabın okuyuculara yararlı olmasını dilerim.

 

Mehmet Bodur
2016 

 


 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri