TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
TMMOB

   Ana Sayfa    İletişim Bilgileri

Hakkımızda Tüm Kitaplar Kategoriler e-Kitaplar Yeni Kitaplar Çok Satılanlar Arama

SEPETİM: (Boş)

ELEKTROTEKNİK


Ücretsiz e-Kitap

Yazar Adı:

AHMET AKHUNLAR

ISBN No:

978605017555


Yayın No:

EK/2015/609

Yayın Yeri:

ANKARA

Sayfa Sayısı:

532


 

Sunuş


Günümüzde teknoloji büyük bir hızla gelişim göstermektedir. Teknolojinin gelişimi ile karşılaştırıldığında, yazılı kaynakların bu hızı yakalama şansının olmadığı söylenebilir. Ancak bu durum karşısında, yazılı materyal basmayacak mıyız? Elbette ki basacağız… Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), kamuoyu ve üyelerine yönelik, mesleki alanlara ilişkin yayın çalışmaları sürdürmektedir. EMO bu kapsamda,  Oda`nın hazırladığı ve yazarlarından izin aldığı kitapları, elektronik ortama aktarmaktadır. Bu kitaplar,  e- kitap veya PDF formatında ücretsiz ya da çok az ücretle kamuoyuna sunulmaktadır.    

EMO, elektrik, elektronik mühendisliği eğitimi alanında birer klasik olmuş ders kitaplarını da elektronik ortamda paylaşmaktadır. Bu çerçevede, 1991 yılında aramızdan ayrılan, anısı önünde saygı ile eğildiğimiz, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Fakültesi`nden emekli öğretim üyesi, değerli hocamız Prof. Ahmet Akhunlar tarafından iki cilt halinde kaleme alınan, "Elektrotekniğe Giriş" kitabı da elektronik ortamda yayınlanmıştır. Bu yayın internet üzerinden ücretsiz olarak kamuoyuna açılmıştır. EMO,  "Anılarına Saygı Serisi`` başlığı altında yayınların aktarımına devam edecektir; yayın önerileriniz bekliyoruz.  

EMO günümüzde her şeyin ticarileştiği ortamda, gerçekten mesleki ve teknik gelişime önemli katkıları olan eserleri, "ticari değeri yok" diye basılmamalarından dolayı, yok olmaktan kurtarmayı ve yeni nesillere aktarmayı amaçlamaktadır. EMO, yayın dili ve anlatım biçimi günümüze uymasa da temel eser olma niteliği taşıyan bu tip yayınların genç mühendislere ve akademisyenlere ulaştırmayı en temel görevlerden biri edinmiştir. Prof. Dr. Ahmet Akhunlar hocamızın bu eseri ve basılacak olan diğer eserler de buna örnektir.

Meslek hayatımızda yerleri doldurulamayacak değerli hocalarımızın anıları önünde saygı ile  eğilirken bu yayının ve devamındaki yayınların amacına hizmet edeceğini umarız. 

TMMOB

Elektrik Mühendisleri Odası

44. Dönem Yönetim Kurulu 

 

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 


Dosyalar

ELEKTROTEKNİK | Ahmet Akhunlar (63373 KB)

 
  kitap.emo.org.tr
  
COPYRIGHT © 2010 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18
 

 
KEY İnternet Hizmetleri